SCP-3280
hodnocení: 0+x

Je temná a bouřlivá noc. Strávil si několik posledních hodin schovaný ve výklenku pro košťata s ničím, však hladina vody v kýblu tě začala víc a víc obklopovat. Chaos venku již dávno utichl. Je čas to risknout. Pomalu otevíráš dveře.

Venku se blýská, čímž nabízí krátké záblesky světla v mrazící temnotě Oblastních chodeb. S opatrností našlapuješ kolem těla Dr. Cawthrona, přičemž děláš maximum pro to, abys zůstal v tichosti. Není žádný způsob jak zjistit, jak to loví. Musíš být ostražitý.

V dálce slyšíš uši-rvoucí řev cestující padajícími blesky. Byl mu milosrdně zkrácen život; neustávající bubnování kapek deště se opět připomíná. Ale tebe to nezajímá, protože se vydáváš na opačnou stranu, do kanceláře ochranky.

Nichols je roztažený na své židli v popředí kontrolního centra, rozříznutý od krku až po rozkrok, přičemž jeho vnitřnosti se sesouvají do jeho klína a kap, kap, kap, kapají na linoleum. Odstrčíš jeho židli stranou a zadáš své prověření terminálu…

VÍTEJTE V DATABÁZI SCIPNET

Přístup ke složce: SCP-3280

Umožňuji přístup ke složce: SCP-3280 Prosím vyčkejte.

Další záblesk blesku prolétl halou. Tvůj pohled se obrátí s paranoiou, se strachem a s očekáváním ke dveřím. Mohlo by to být kdekoliv.

Složka nalezena. Otevírám 'SCP-3280 Úroveň Prověření 0'

storm.jpg

[VYMAZÁNO]

Poznámka: V souvislosti s tvou prověrkou mohou být některé informace neúplné či cenzurované.

Číslo Objektu: SCP-3280

Třída Objektu: [VYMAZÁNO]

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-3280 musí zůstat v místě svého objevu, v opuštěných Johnstonových Laboratořích a Farmaceutickém Výzkumném Centru, jež bylo zabaveno Nadací. Liasonsnovo Zadržení momentálně pracuje na vymyšlení dlouhodobých zadržovacích procedur k SCP-3280.

Pokud SCP-3280 dosáhne výstupu Podúrovně 2, tak musí Oblast přestoupit do stavu bezpečnostního uzavření, uzavřením všech vstupů/výstupů a odtoků, jak jen to bude možné. Dodatečně se také aktivuje Protokol-Blackout: Zajistí, aby se žádné citlivé či nebezpečné informace nedostaly z Oblasti. To je nutné k zabránění plného prolomení zadržení a selhání cílů Třetí Mise (Chránit).

Popis: [DATA VYMAZÁNA]

No jistě. I navzdory neustálého ujišťování o tom, že se tvá bezpečnostní prověrka navyšuje nebo že je v procesu navyšování, tak stále jsi na Úrovni 0. Tím pádem je to prakticky k ničemu, stejně jako znepokojení Rady.

Co s tou složkou? Byl vůbec ten obrázek správný? Přece jsi zahlédl tu složku už před tím a – rozhodně… ne. Ne. Nemůže být správný. Nicméně, není čas se zabývat něčím takhle hloupým. Potřebuješ se dostat dovnitř.

Tiché kap, kap, kapání Nicholse ti připomnělo jeho přítomnost. Opatrně osaháš prsty jeho tělo, přičemž ucítíš v temnotě visačku. Bylo to kolem něho obmotané, však ty to dokážeš odmotat a odepneš visačku z kolečka. Díkybohu, Nichols byl jeden z těch typů lidí, co si prostě naškrabali své heslo na zadní část karty bezpečnostní úrovně, takže na heslo přijdeš pouhým otočením karty.

Přiblížíš se k terminálu s připraveným protiútokem.

VÍTEJTE V DATABÁZI SCIPNET

Úroveň Bezpečnostní Prověrky 2 – Přijata

Chcete se podívat na bezpečnostní kamery?

Tohle ti určitě pomůže. Nechceš si nechat ujít jakoukoliv příležitost zjistit, co se to venku nachází. Potřebuješ to vidět na vlastní oči.

y

Povoluji přístup…


Zvolte, jakou kameru chcete zobrazit:

Přístup k: 2F Kasárny

Výzkumník Jenson se oběsil na provizorní smyčce z prostěradla. Záblesky světla odhalují louži pod jeho tělem.

Přístup k: 2F Východní Křídlo

Doktor Emmanuel bezmyšlenkovitě kulhá zatemněnou chodbou. Když venku opět udeří blesk, tak se chytí za své břicho a upadne na zem.

Přístup k: 1F Vstup

První patro se zdá být zatopené. Vypadá to, že se několik lidí pokusilo probít ven skrze hlavní dveře, i když bezpečnostní opatření, jež jsou aktivní po cele Oblasti, jsou neprolomitelná. Protože jsou všichni otočení tváří k zemi, tak žádné z těl ve vodě nepoznáváš.

Přístup k: Podúroveň 2

Muž v oranžové kombinéze leží mrtvý v rohu sklepa. Trubka blízko zdi je prasklá a neustále spouští proud vody na betonovou podlahu.

Přístup k: 1F Jídelna

Těžko říct, kolik personálu se zde nachází. Všechno co zbylo, krom pár zbloudilých kusů oblečení plující po povrchu vody, je růžová kejda, hromadící se pod okny.

Po celé oblasti je to stejné. Mrtvý či umírající, všude kam se podíváš. Cokoliv, co to způsobilo, cokoliv, co se prochází těmito chodbami, zůstává neodhaleno. Tohle nikam nevede a je ještě těžší nad tím vším přemýšlet. Nebo…

Přístup ke složce: SCP-3280

Umožňuji přístup ke složce: SCP-3280


storm2.jpg

[VYMAZÁNO]

Poznámka: V souvislosti s tvou prověrkou mohou být některé informace neúplné či cenzurované.

Číslo Objektu: SCP-3280

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: Každý týden musí být jeden zaměstnanec Třídy D posílán do Podúrovně 2 přes Podzemní Přístupový Bod Gamma.
Musí být seznámeni se zavádějícími informacemi ohledně podstaty SCP-3280 a instruováni k postoupení do nejnižšího patra oblasti. Musí být vybaveni baterkou a obuškem pro sebeobranu. Ultrasonická vysílačka musí být přišita na jejich oblečení, přičemž bude vysílat frekvenci, jež přiláká SCP-3280 na jejich lokaci u vstupu do nejhlubší zóny podúrovně. To by mělo upoutat pozornost SCP-3280 od východu z podúrovně, kvůli jeho chtíči po živé kořisti.

Je stále těžší se… soustředit.

Pokud selže zadržení SCP-3280 tímto způsobem, tak dojde ke kompletnímu uzamčení Oblasti-51 oblasti. MTF Iota-12 ("Tichošlápci") a Tau-4 "Voda, Voda, Samá Voda" musí být okamžitě vyslány, aby zadrželi hrozbu. Pokud uplyne dvanáct hodin, při nichž by Rada nedostala žádnou odpověď "Čisto" od týmů, tak musí všechny Oblasti připravit na nouzové opatření v přípravě na naléhavý scénář Třídy XK.

Popis: SCP-3280 je uvědomělá entita, složená z tekutiny fyzicky identické s vodou, s možností cestovat až ~2.5 km/h. Ne-anomální voda, jež se dotkne SCP-3280, se stane jeho součástí, přičemž odebrané vzorky potvrdili tuto teorii svojí funkčností. Při objevení byl objem entity přibližně 66.4 litrů; momentálně se odhaduje na ~2500 litrů.

Entita je nepřátelská k lidem. SCP-3280 hledá lidi ve svém okolí, přičemž se jim pokouší narvat své tělo do jejich otevřených otvorů. SCP-3280 se také snadno absorbuje pomocí pórů. Mezi symptomy ovládnutí patří značně zhoršená motorika, otupení reflexu močení, visuální halucinace a bolesti břicha.

Téměř v okamžiku ucítíš bolest žaludku.

SCP-3280 vykazuje klaustrofobické chování, jako že se třeba sepokouší násilím dostat z jakýchkoliv stísněných prostor či nádrží; nebo z lahviček či testovacích subjektů. SCP-3280 dokáže svůj objem stlačit a vystříknout pod obrovským tlakem, přesahující 255 MPa – jakékoliv pokusy o fyzické zadržení či transport proběhly neúspěšně. Pokud nenalezne při svém lovu žádnou živou kořist, tak se SCP-3280 pokusí uniknout z podzemí, v němž je momentálně zadržen. Kvůli tomu musí být SCP-3280 drženo dál od výstupu z podúrovně. Předpokládá se, že pokud se SCP-3280 dozví o svém uvěznění v podúrovni, mohlo by to vyvolat agresivní reakci od entity, což by vedlo k prolomení zadržení. Útěk SCP-3280 z oblasti by mohl představovat scénář Třídy XK, konec světa, pokud by se stalo součástí vodního cyklu planety. Mezi pohotovostní opatření patří

Bodavá bolest žaludku se stane nesnesitelnou. Trhneš sebou vzad od monitoru. Opilecky odkulháš, bojujíce s věcí v tobě, na chodbu. Venkovní bouře zesiluje. Zuřivé bubnování kapek deště se rozeznívá na oknech. Sesuneš se u zdi, obličejem k chladnému sklu.

Ve tvých posledních vteřinách, kdy se voda dere ven z tvého krku čím dál více, si uvědomíš, že kapky deště tě začnou obklopovat v rozporu se zákony gravitace.


<<< Na Rozbřesku Dne | Následek bouře | Z Hlíny >>>

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License