SCP-266
hodnocení: 0+x

Objekt #: SCP-266

Třída Objektu: Euclid

Speciální Zadržovací Procedury: SCP-266 musí být uzavřeno ve vzduchotěsné komoře o rozměrech 10 x 10 m a mělo by být uchováváno při teplotě nejméně 48 ° C pomocí vytápění s vlastním zdrojem energie. Přístup do trezoru je k dispozici zaměstnancům s úrovní prověrky 2 nebo vyšší. Je nutné využívat skafandry kvůli ochraně před exotermickou hrozbou.

Popis: SCP-266 je určité množství volně plovoucí plynné látky s přirozenou luminiscencí a zářící jasně fialovým nebo červeným světlem. SCP-266 je nejčastěji chladný na dotek a vyvolává endotermický účinek na životní prostředí. I když zjevně postrádá nervovou soustavu zdá se, že SCP-266 reaguje na podněty a na základě zkušeností získal určité návyky.

SCP-266 výrazně přitahuje teplo a aktivně hledá jeho zdroje, ať už přírodní či umělé. Ze všech zdrojů však SCP-266 dává přednost přijímání tepla z lidského těla, navzdory nepříznivému účinku dotyčné jedince. Vzhledem k endotermické povaze SCP-266 bude mít dlouhodobý kontakt s ní bez dostatečné ochrany za následek smrt způsobenou těžkým podchlazením. SCP-266 není agresivní, ale při nedostatku tepla se stává nešťastným a dokonce nepřátelským, a pokud je izolováno od zdroje tepla, může způsobit vážné poškození. Bylo také pozorováno, že kontakt s člověkem pomáhá uklidnit SCP-266. To naznačuje, že objekt má potřebu nebo touhu po sociální interakci. Personál přiřazený k tomuto objektu oznámil, že SCP-266 je schopné mluvit (výňatky ze záznamů z rozhovorů ukázaly, že SCP-266 mluví neznámým gaelským dialektem) a může čas od času reagovat.

SCP-266 bylo nalezeno v █████ v Irsku, poté, co místní média oznámila, že několik teenagerů nevysvětlitelně zemřelo na podchlazení v místních horkých pramenech. Tyto události, stejně jako neustálé pověsti o Toulavém Plamenu, přitahovaly pozornost agenta ███████. Po objevení SCP-266 se mu podařilo přivést ho na web ██. Agent ███████ pak projevil příznaky podchlazení a přežil pouze díky úsilí Dr. █████ a dalších zaměstnanců Nadace. Vzhledem k podmínkám v blízké Oblasti bylo SCP-266 okamžitě převezeno do Oblasti 19.

Addendum 266-A: Audio logs recording conversations between personnel and SCP-266 have revealed English words and phrases being used alongside its standard dialect. Current theory is that it is simply imitating these words, much like a parrot. Further documentation is requested regarding this matter.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License